Jak znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na auto używane lub nowe. Kredyty na oświadczenie - przez internet, na firmę.

Kalkulator kredytów samochodowych

Zanim otrzymamy kredyt samochodowy w banku, musimy przejść przez szereg procedur. Decyzja kredytowa przede wszystkim zależy od analizy zdolności kredytowej. Jest to kluczowy element, nawet jeśli bank stosuje uproszczone procedury. Owa zdolność kredytowa określana jest na podstawie wysokości miesięcznego dochodu netto.

Ważne są także pozostałe zobowiązania wnioskodawców np. karty kredytowe, pożyczki gotówkowe, kredyt odnawialny. Pamiętajmy, że przy zarobkach na poziomie średniej krajowej, wydatki na obsługę długu nie mogą przekroczyć połowy dochodów. Banki stosują różne podejście do klientów. W niektórych przypadkach na potrzeby obliczania zdolności kredytowej dopuszcza się łączenie dochodów z pozostałymi osobami, które tworzą wspólnie gospodarstwo domowe.

W Internecie znajdziemy wiele użytecznych narzędzi, które pomogą szybko porównać oferty bankowe i sprawdzić na jaki kredyt samochodowy nas stać. Standardowy kalkulator kredytu samochodowego będzie brał pod uwagę w obliczeniach następujące pozycje: liczbę osób w gospodarstwie domowym, wysokość dochodów netto, suma pozostałych zobowiązań finansowych, oprocentowanie kredytu, okres kredytowania. Zanim wybierzemy się do banku, warto obliczyć własną zdolność kredytową za pomocą kalkulatora kredytowego.

Najważniejsze koszty kredytów samochodowych:

– oprocentowanie
– wkład własny
– prowizja bankowa
– zabezpieczenie kredytu
– dodatkowe ubezpieczenia
– korzystanie z wymaganych produktów bankowych

3 komentarze

  • Blachara, 14 czerwca 2012, 11:28

  Te wszystkie bankowe procedury i ta cała biurokracja spowoduje, że chyba nigdy nie kupię sobie samochodu… Nie wiem czy jestem w stanie zebrać te wszystkie wymagane dokumenty, zaświadczenia itp. To mnie przerasta 🙁 A za gotówkę nie kupię sobie samochodu, bo jako manikiurzystka robiąca tipsy nie zarabiam aż tyle, żeby sobie odłożyć. A marzy mi się taki fajny mercedes cabrio w kolorze bladego różu…

  • ToyotaFan, 28 czerwca 2012, 07:11

  Nieważne czy jesteś manikiurzystką od tipsów czy informatykiem z wieloletnim doświadczeniem… wszystko jest zbyt skomplikowane jak dla mnie. Zaświadczenie takie, zaświadczenie owakie, sprawdzanie, czekanie itp. Też mnie to przerasta i boję się, że też będę miał jakieś kłopoty z uzyskaniem kredytu, bo się do czegoś przyczepią.

   • Samochodziarz, 6 lipca 2012, 10:08

   Nie ma tragedii. W banku zawsze podpowiadają i wypisują na kartce, co należy ze sobą przynieść. To nie urząd gminy, gdzie traktuje się klienta „per noga”. Oni zarabiają na takich jak my 🙂

Dodaj komentarz