Jak znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na auto używane lub nowe. Kredyty na oświadczenie - przez internet, na firmę.

Kredyt na samochód używany

Bank pożyczy pieniądze na używane auto jeśli stan techniczny przedmiotu kredytowania nie będzie budził żadnych zastrzeżeń. Oczywiście wiek pojazdu nie może przekroczyć pewnej granicy. Najczęściej jest to 10 lat. Z prostego powodu. Kilkunastoletni pojazd pod dodaniu okresu kredytowania np. 5 lat będzie już „staruszkiem”.

Handel używanych samochodów w Polsce ma się bardzo dobrze. Najczęściej Polacy kupują samochody pochodzące z Niemiec, Belgii, Francji i z Holandii. Dużym zainteresowaniem cieszą się samochody Volkswagena. Szczególnie w gusta naszego społeczeństwa trafiają takie modele jak Golf, Passat oraz Polo. Średnia cena używanego Volkswagena Passata w Polsce(rocznik 2005) kształtuje się  na poziomie 30 tysięcy złotych.

Przedstawimy Państwu jeden z wariantów kredytowania samochodów używanych w Banku BNP Paribas. Bank oferuje okres kredytowania maksymalnie do 8 lat, natomiast oprocentowanie przyznanych środków rozpoczyna się już od stawki 7,9 proc. Bank nie wyklucza udzielenia kredytu samochodowego na zasadach prostej procedury, czyli bez zbędnych zaświadczeń i nadmiernej „papierkowej pracy”.

Poniżej przedstawiamy Wam szczegóły oferty:

– kredytowanie do 125 proc. wartości pojazdu
– oprocentowanie od 7,9 proc.
– możliwa jest uproszczona procedura
– prowizja od 2 proc.
– równe raty
– rocznik samochodu 2005: oprocentowanie 9,9 proc.
– ubezpieczenie 2,99 proc. wartości pojazdu
– zabezpieczenie kredytu: przewłaszczenie, zastaw rejestrowy, cesja praw z polisy AC
– zabezpieczenia nieobligatoryjne: ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie od utraty pracy, ubezpieczenie NW

  • automaniak, 27 marca 2012, 07:13

  zdecydowanie najczęściej kupujemy używane samochody. Dobrze, że już nie żyjemy w okresie boomu sprowadzanych aut z „Zachodu”Przywożone były pełne lawety starych rupieci. Myślę, że teraz bardziej zwracamy uwagę na bezpieczeństwo i jakość. Mimo to nie jestem zwolennikiem kredytowania używanych pojazdów. Jak kredytować to tylko nową brykę-przynajmniej dużo się nie straci…

  • Samochodziarz, 15 czerwca 2012, 09:01

  Nie mam nic przeciwko samochodom używanym – nawet tym z zagranicy, jednak ważne jest żeby spełniały one podstawowe warunki, czyli niezbyt „podeszły” wiek i sprawność techniczna. Niektórzy za wszelką cenę chcą mieć samochód za małe pieniądze i kupują sypiące się rupiecie, które już dawno powinny być zezłomowane.

   • Automobile, 6 lipca 2012, 10:13

   Niestety Polacy mają zamiłowanie do „zabytków”. Kupują takie zardzewiałe zdechlaki, trochę podpicują i wożą się po mieście. Tani lans w rozklekotanym volkswagenie, a zachowanie jakby to był co najmniej porsche

  • Mercedesiak, 28 czerwca 2012, 07:27

  Chętnie kupiłbym sobie nowsze auto niż mam obecnie ale nie znalazłem jeszcze odpowiedniej oferty. Czy ta z PNB Paribas jest dobra? Warto się nad nią zastanowić?. Nie chciałbym za bardzo wtopić, a wiadomo że z bankami jest różnie.

  • Kredyt na 100 procent wartości auta, 25 grudnia 2012, 16:57

  Kredyt samochodowy na 100 procent wartości pojazdu stanowi przedmiot zainteresowania bardzo wielu osób. Są banki, który takowy produkt posiadają w swojej ofercie. Liczyć się jednak trzeba z poniesieniem wyższych kosztów aniżeli w przypadku kredytu, gdzie klient zadeklarował udział środków własnych. Na jakich dokładnie warunkach zostanie podpisana umowa, to zależy od wielu czynników.
  Banki jednakże biorą w tym momencie pod uwagę przede wszystkim dwa aspekty, a mianowicie wiek pojazdu oraz zdolność kredytową wnioskodawcy. Jeśli chodzi o zdolność kredytową, to chcąc uzyskać kredyt na 100 procent wartości auta trzeba wykazać się większymi możliwościami finansowymi – to oznacza chociażby konieczność posiadania wyższych dochodów. Wiek samochodu też ma spore znaczenie, albowiem od niego zależy to na jaką kwotę będzie opiewał kredyt. Należy zapoznać się z przynajmniej kilkoma ofertami, aby spośród nich wybrać tę najlepszą. Niekiedy może być tak, że w sumie na jedno wyjdzie, jeśli weźmie się zwykły kredyt gotówkowy zamiast samochodowego – plus jest taki, że bank wówczas nie wnika w to jaki samochód zostanie z tych środków zakupiony.
  Poza tym naprawdę warto zastanowić się nad możliwościami w zakresie pozyskania pieniędzy, które można przeznaczyć na wkład własny – wówczas kredyt samochodowy zostanie przyznany na znacznie bardziej korzystnych warunkach. Ostateczna decyzja należy do kierowcy – sam najlepiej wie jaka oferta będzie najlepiej dopasowana do jego potrzeb i aktualnego stanu konta.

Dodaj komentarz