Jak znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na auto używane lub nowe. Kredyty na oświadczenie - przez internet, na firmę.

Kredyt samochodowy na firmę

Zanim wybierzemy odpowiednie auto do firmy, należy podjąć szereg ważnych decyzji. Począwszy od modelu, marki i oczywiście sposobu finansowania zakupu nowego środka trwałego. Na zakup samochodu za gotówkę mogą sobie pozwolić jedynie firmy z dużą płynnością finansową.

Ze strategicznego punktu widzenia, lepiej jest nie angażować gotówki na tego typu zakupy. Zamrażając pieniądze firmowe możemy przeoczyć szansę inwestycyjną, która pojawi się na rynku. Większość podmiotów gospodarczych posiłkuje się kredytami oraz usługami leasingowymi. Porównując korzyści i wady obu rozwiązań, dojdziemy do wniosku, iż kształtują one na podobnym poziomie. Decyzja o wyborze pomiędzy kredytem, a leasingiem powinna być poprzedzona dogłębną analizą finansową przedsiębiorstwa.

Decydując się na kredyt bankowy będziemy płacić niemałe odsetki za pożyczony kapitał. Natomiast w przypadku leasingu konieczna będzie opłata wstępna, a także raty leasingowe. Kredyt samochodowy i leasing nie powinny kojarzyć się nam z samymi kosztami. Otóż tego rodzaju produkty finansowe przynoszą firmom wymierne korzyści podatkowe. Wystarczy wspomnieć o wykorzystywaniu „tarczy podatkowej” oraz możliwości odliczania podatku VAT od zakupu pojazdu. Kredyty samochodowe w Santander Consumer Banku, od jakiegoś okresu plasują  się na czołowych miejscach różnego rodzaju rankingów. Sprawdźmy jaką ofertę kredytu samochodowego na firmę proponuje nam ten bank:

– możliwość zakupu pojazdu nowego lub używanego(maksymalnie do 12 lat)
– nie jest wymagana wpłata własna
– szybka i uproszczona procedura
– pakiet ubezpieczeniowy
– maksymalny okres kredytowania wynosi 8 lat
– prowizja za udzielenie do 5 proc.
– RRSO od 9,97 proc.
– dodatkowo 12 miesięczna gwarancja na naprawy

3 komentarze

  • miklosz, 23 marca 2012, 11:48

  Ta gwarancja naprawy w ciągu 12 miesięcy ma związek podobnymi usługami jakie świadczą firmy leasingowe?koszty napraw uszkodzeń(nie wynikających z zaniedbań)pokrywa Santander Consumer Bank?Ciekawe czy ta opcja obowiązuje w przypadku aut starszych-bardziej narażonych na usterki.A tak poza tym to podoba mi się brak wymagalności uiszczenia wkładu własnego. Skąd osoba zwracająca się o kredyt ma wziąć pieniądze na wkład własny.

  • czy leasing jest lepszy od kredytu, 24 marca 2012, 12:44

  nie ma co się bawić w drogie kredyty samochodowe-jeśli oczywiście ktoś ma kasę na opłacanie wkładu początkowego w usłudze leasingowej.Leasing jest dlatego tańszy, że dużą cześc wartości samochodu na początku wpłacimy. W leasingu podobają mi się te dodatkowe usługi np. gwarancja naprawy

  • Autokredyt – gdzie i na jakich zasadach?, 25 grudnia 2012, 17:31

  Ktoś, kto chciałby mieć swój własny samochód, ale brakuje mu gotówki na taki zakup powinien pomyśleć o kredycie samochodowym. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele ofert. Udostępniane są one zarówno przez banki komercyjne, jak i placówki specjalizujące się w tych właśnie produktach finansowych (nie wolno zapominać w tym momencie o bankach producenckich przyznających kredyty na sfinansowanie zakupu samochodów konkretnych marek). Kredyt można załatwić nie tylko w banku, ale również w komisie czy salonie samochodowym.
  Na wybór odpowiedniej oferty trzeba poświęcić trochę czasu – każdy powinien je przeanalizować pod kątem własnych możliwości oraz potrzeb. Warunki umowy kredytowej zależą od wielu czynników. Oprócz standardowych wymogów dotyczących zdolności kredytowej klienta, auto także musi sprostać pewnym kryteriom. Zdecydowanie najtrudniej jest uzyskać kredyt na pojazd używany – zwłaszcza wówczas, jeśli liczy on sobie więcej niż 5, 6 lat. Banki stosują w tym zakresie wiele ograniczeń – wymagają dla przykładu, aby w momencie spłacenia ostatniej raty pojazd miał ściśle określony wiek.
  Siłą rzeczy zatem im starszy samochód, tym krótszy okres kredytowania i tym mniej atrakcyjne dla kierowcy postanowienia umowy. Udzielające kredytów samochodowych banki zabezpieczają swoje interesy na rozmaite sposoby. Spośród zabezpieczeń charakterystycznych dla autokredytów trzeba wymienić przewłaszczenie, depozyt karty pojazdu, zastaw rejestrowy oraz cesję praw z polisy AC. Do tego dochodzą tradycyjne zabezpieczenia kredytów – weksle, poręczenia oraz ubezpieczenie spłaty.

Dodaj komentarz