Jak znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na auto używane lub nowe. Kredyty na oświadczenie - przez internet, na firmę.

Kredyt samochodowy na oświadczenie

Komisja Nadzoru Finansowego negatywnie odnosi się do zwyczaju udzielania przez banki kredytów na oświadczenie o dochodach. Szybki kredyt na oświadczenie można otrzymać, aż w 20 bankach- działających na terenie Polski. Niektóre banki ograniczają dystrybucję kredytów na oświadczenie jedynie do wybranych grup klientów np. do przedstawicieli wolnych zawodów.

KNF niepokoi się tym, że kwoty takich kredytów przekraczają często 100 tysięcy złotych. Istnieje duże ryzyko, że podawana przez klientów w oświadczeniu kwota wynagrodzenia może się znacząco różnic od rzeczywistych zarobków. Dlatego analitycy kredytowi i tak kontaktują się pracodawcami klientów w celu weryfikacji tych danych. Niekiedy banki wymagają od potencjalnych kredytobiorców załączenia do oświadczenia kserokopii umowy o pracę.

Kredyt samochodowy na oświadczenie tylko z pozoru wydaje się bardzo atrakcyjny. Z jednej strony zyskujemy uproszczoną procedurę, natomiast z drugiej strony godzimy się na podwyżkę stawki oprocentowania kredytu. W standardowym oświadczeniu znajdują się informacje dotyczące wielkości dochodu netto z ostatnich trzech miesięcy, źródła dochodów(firma, pracodawca, działalność gospodarcza itp.)oraz wielkości wydatków „na życie”. Między innymi w ofercie Alior Banku znajduje się kredyt samochodowy na oświadczenie o dochodach.

samochódSzczegóły oferty kredytu samochodowego w Alior Banku:

– finansowanie samochodu do wartości 120 tys. zł
– bez wkładu własnego
– nie są wymagane zaświadczenia o dochodach
– umowy kredytowe zawierane do 100 miesięcy
– możliwość zakupu wymarzonego auta z różnych źródeł

Szczególnie ta ostatnia możliwość przyciąga potencjalnych klientów, którzy często upatrują możliwości nabycia dobrego auta, ale z drugiej ręki. Rynek używanych aut dzięki temu może się cały czas rozszerzać.

  • pożyczka na samochód na oświadczenie o zarobkach, 24 marca 2012, 09:41

  wszystko brzmi fajnie w teorii i na papierze jednak w praktyce to nie jest chyba jakieś super tanie rozwiązanie. te wszystkie nowoczesne banki bazują najczęściej na tym, że nie ma innej alternatywy i jak chcemy kupić szybko i bez zbędnych papierów i zaświadczeń auto na kredyt to musimy za to zapłacić sporo więcej.

  • ryzyko dla banków, 24 marca 2012, 12:20

  nie ma co się dziwić, ze oprocentowanie kredytów na oświadczenie jest większe niż w przypadku standardowych ofert. Zawsze to większe ryzyko dla banku. Skąd mogą wiedzieć ile tak naprawdę wnioskodawca zarabia. Trudno jest też ocenić kondycję finansową pracodawcy. Wszystko to sprawia, że istnieje duże ryzyko naszej niewypłacalności.

  • szybka procedura udzielania kredytów, 24 marca 2012, 12:34

  Myślę, że i tak banki weryfikują dane z oświadczenia….nikt by sobie nie pozwolił na taką wtopę. Zapewne wielu naszych rodaków wpisuje bzdury w takim oświadczeniu. Nie ma co narzekać na ta wyższe oprocentowanie!my zyskujemy w takich ofertach na czasie….braku wymogu ustanawiania dodatkowych zabezpieczeń. Coś za coś

  • Ziomek, 31 maja 2012, 07:51

  Weryfikacja oświadczeń jest bardzo wskazana, bo wielu ludzi jest po prostu tak głupich, że podpisują się pod jakimś totalnym bajkopisarstwem, nie zdając sobie absolutnie sprawy, jakie konsekwencje mogą za to grozić, bo żądza kupna nowego auta jest w danej chwili ważniejsza. Zdaje się, że takie „koloryzowanie” oświadczeń jest karalne… nieprawdaż?

Dodaj komentarz