Jak znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na auto używane lub nowe. Kredyty na oświadczenie - przez internet, na firmę.

Oprocentowanie kredytów samochodowych

Mamy to szczęście, że żyjemy w czasach najniższych stawek oprocentowania kredytów samochodowych w Polsce od wielu lat. Na początku XXI wieku, nominalne  stawki przekraczały zazwyczaj 20 procent. Obecnie jest to poziom w granicach 6-7 procent. Zdarza się, iż najlepsze oferty kredytów samochodowych udzielane są na 4 proc.

Jeśli chodzi o finansowanie zakupu pojazdów używanych to stawka oprocentowania automatycznie wzrasta o kilka punktów procentowych. Na rynku kredytów samochodowych w Polsce panuje duża konkurencja. Produkty tego typu oferują wszystkie banki uniwersalne, a także wiele instytucji parabankowych- gdzie najłatwiej uzyskać pieniądze na zakup wymarzonego samochodu. Banki zabiegają o każdego klienta i stosują zaostrzoną politykę konkurencyjną. Tanie kredyty na samochód to także pochodna stabilnej gospodarki naszego kraju.

Rada Polityki Pieniężnej prowadzi względnie miękką politykę (np. od dłuższego czasu na niskim poziomie utrzymuje się stawka WIBOR). Paradoksalnie zła koniunktura w branży motoryzacyjnej przynosi same korzyści potencjalnym kredytobiorcom. Wystarczy wspomnieć o coraz dłuższych okresach kredytowania, niskich stawkach oprocentowania, braku wymagalności wkładu własnego oraz o uproszczonych procedurach przyznawania finansowego wsparcia.

  • ile wynosi oprocentowanie kredytów na samochody, 24 marca 2012, 10:06

  ile kosztuje kredyt samochodowy w Polsce? ja wiem, że z pewnością wynosi zdecydowanie zbyt wiele i jakbyśmy nie liczyli to i tak zawsze przepłacamy bo banki mają tak chore prowizje i opłaty ukryte w racie, że aż się nie dobrze robi. tak naprawdę nie ma znaczenia czy kredyt na używany samochód weźmiemy sami w banku czy załatwi tam go pośrednik kredytowy bo i tu i tu procenty będą takie same i tyle samo wyniesie nas co miesięczna rata.

  • pośrednik, 24 marca 2012, 12:10

  no nie wiem, czy u pośrednika nie będzie jeszcze drożej. Ten kto korzysta dzisiaj z pośrednika musi kompletnie się nie znać na podstawowych funkcjach i produktach bankowych. Szkoda płacić pośrednikowi za to, że poleci nam „najlepszą” ofertę-jak wiadomo będzie to oferta instytucji, z która pośrednik ma podpisaną umowę!

  • samochodówki w Polsce, 24 marca 2012, 12:15

  nie przesadzajmy….obecnie oprocentowanie samochodówek nie jest tak duże jak w latach 90, kiedy główne stopy procentowe i polityka pieniężna państwa szalała. Jest dokładnie tak jak napisaliście w artykule. Duża konkurencja i jak ktoś się poświęci to znajdzie dobry i tani kredyt. Najlepiej jest brać kredyt samochodowy w bankach tego typu jak Toyota, Fiat, Volkswagen(wyspecjalizowanych w udzielaniu samochodówek)

   • Automaniak, 6 lipca 2012, 10:15

   Oprocentowanie w bankach nie jest duże, jednak wielu ludzi ma już tak zjechaną zdolność kredytową, że decydują się na branie kredytów w parabankach, gdzie koszty są astronomiczne… Poza tym ci ludzie nie potrafią odróżnić banku od parabanku, stąd to mylne przekonanie.

  • Auto-Mat, 28 czerwca 2012, 07:33

  Oprocentowanie kredytów samochodowych rzeczywiście nie jest aż takie tragiczne, a nawet powiedziałbym że jest dość atrakcyjne w porównaniu ze zwykłymi kredytami bankowymi. Minusem jest niestety to, że w dowodzie rejestracyjnym widnieje adnotacja o tym, że samochód jest wzięty na kredyt i to mi się bardzo nie podoba.

Dodaj komentarz