Jak znaleźć najlepszy kredyt samochodowy na auto używane lub nowe. Kredyty na oświadczenie - przez internet, na firmę.

Porównanie kredytów samochodowych przez internet

Ubiegłoroczna sprzedaż kredytów na nowe samochody w bankach, zarówno w ujęciu liczbowym jak i wartościowym spadła o blisko 25 procent. Jest to tylko potwierdzenie tego, że Polacy nadal chętniej kupują samochody używane. Średnia wartość samochodu używanego (nabywanego za pośrednictwem kredytu bankowego) wynosiła w 2011 roku ok. 40 tysięcy złotych.

Znalezienie wymarzonego samochodu w przystępnej cenie nie jest łatwym zadaniem. Kolejnym problemem jest brak odpowiednio dużych środków pieniężnych na zrealizowanie marzeń. Najłatwiej i najszybciej można wziąć kredyt na samochód w parabanku. Jednak za uproszczone procedury zapłacimy więcej niż w tradycyjnym banku. Dodatkowo takie transakcje obarczone są większym ryzykiem. Jeśli chodzi o polski sektor bankowy to do liderów kredytowania zakupu samochodów należą: Getin Bank, Santander Consumer Bank oraz mBank.

Natomiast w przypadku kredytowania nowych pojazdów radzimy Państwu skorzystać z oferty instytucji finansowych powiązanych kapitałowo z koncernami samochodowymi. Do grona takich pożyczkodawców należą między innymi: Toyota Bank, Volkswagen Bank, a także Fiat Bank. Powołując się na niedawny ranking kredytów samochodowych, na portalu TotalMoney.pl; najlepsze oferty kształtują się następująco:

1. Oferta Getin Banku: nominalne oprocentowanie 8,49 proc.(nowe pojazdy); kredytowanie do 150 procent wartości auta; szybka procedura; maksymalny okres kredytowania to 5 lat

2. Oferta Santander Consumer Banku: oprocentowanie nominalne od 6,79 procent; uproszczona procedura; okres kredytowania do 96 miesięcy; akceptowanie różnych źródeł dochodu

3. Oferta mBank: nominalne oprocentowanie od 8,9 procent; maksymalne kredytowanie 100 tys. zł; bez wpłaty własnej; kredytowanie do 10 lat

1 komentarz

    • Jak dostać atrakcyjny autokredyt?, 25 grudnia 2012, 16:51

    Za dobrym kredytem samochodowym rozglądamy się wówczas, kiedy brakuje nam gotówki na kupno auta. Na początek upewnijmy się, że mamy odpowiednią zdolność kredytową oraz pozytywną historię finansową w Biurze Informacji Kredytowej – w przeciwnym wypadku bank odprawi nas z kwitkiem. Zastanówmy się również nad tym jaki samochód chcielibyśmy kupić i na co realnie możemy sobie pozwolić.
    Miejmy na uwadze to, że lepsze warunki umowy kredytowej dostaniemy wówczas, gdy zadeklarujemy chęć kupienia nowego bądź też maksymalnie 5-letniego auta. Po przekroczeniu tej granicy wiekowej mogą być kłopoty z uzyskaniem atrakcyjnego kredytu. Wszystko ze względu na to, że używane pojazdy tracą na wartości w błyskawicznym wręcz tempie. Nawet nowy fabrycznie samochód w momencie, kiedy wyjeżdża z salonu automatycznie traci na swojej wartości co najmniej 20 procent. Tymczasem kredytowany samochód jest jednocześnie zabezpieczeniem kredytu, dlatego też w interesie banku leży to, by był jak najdroższy. Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na kupno lepszego auta, wówczas bardzo dokładnie porównujmy koszty poszczególnych ofert.
    Zwracajmy także uwagę na zabezpieczenia jakich wymaga bank. Zdecydowanie najmniej korzystny z naszego punktu widzenia będzie zastaw rejestrowy. Jest to też o tyle uciążliwe zabezpieczenie, że wiąże się z koniecznością załatwienia wielu formalności, co zwykle zajmuje sporo czasu. Bardzo ważne jest także to czy bank wymaga od nas wkładu własnego, a jeśli tak – to jakiego rzędu kwoty wchodzą w rachubę.

Dodaj komentarz